Gazeta.JawnyLublin.pl

NA STRAŻY MIASTA

„Niespodziewana” zmiana Komendanta Wojewódzkiego OHPWspieram Jawny Lublin:
PLN
Piotr Gawryszczak

Piotr Gawryszczak z powrotem jest Wojewódzkim Komendantem OHP. Miejski radny PiS stanowisko zajmował od stycznia 2016 roku (choć z OHP jest związany od ponad 13 lat) do stycznia 2021. Komendantem został zaraz po wygranych wyborach przez PiS (OHP podlega pod Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej). Zastąpił wówczas Annę Szymalę, związaną z PSL. Komendantem był do stycznia 2021.

Jak się dowiedzieliśmy, zmiana wynikała ze zmian w rządzie. Ministrem odpowiedzialnym za sprawy pracy, w tym nadzór nad OHP, w 2020 roku został szef Porozumienia, Jarosław Gowin. Już w listopadzie 2020 zmienił Komendanta Głównego OHP (został nim Grzegorz Walter, działacz partii Porozumienie). Później przyszła kolej na szczeble wojewódzkie. W ten sposób z pracą pożegnał się Gawryszczak, członek PiS.

Zastąpił go Jan Jakimiec. W 2006 roku kandydował do sejmiku z listy PSL. Od 14 lat jest członkiem Związku Zawodowego Pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Nowy komendant zaczął pracę od… zwolnienia swojego zastępcy. Jeszcze na początku tego roku był nim Przemysław Jaśkiewicz, który sprawował tę funkcję od lipca 2019 roku. Absolwent historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ma doświadczenie na polu działalności społecznej i biznesowej. Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego, prezes Stowarzyszenia „Trzy Kropki” oraz Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczpospolitej. Zastąpił go Kazimierz Ostaszewski.

Po zmianie ministra karuzela rusza od nowa…

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, od 1 września br. pełniącym obowiązki Wojewódzkiego Komendanta OHP jest… Piotr Gawryszczak. Dziś odebrał mianowanie na to stanowisko. Dotychczasowy Komendant ma przebywać na zwolnieniu lekarskim. Zapewne wkrótce możemy się spodziewać zmiany również na stanowisko zastępcy.

Skąd ta zmiana? Już w sierpniu Onet donosił, że w ministerstwie przygotowano listę 50 osób do zwolnienia z pracy. Chodzi o wszystkich, którzy pracę zdobyli dzięki Gowinowi. Już w sierpniu odwołano wicekomendanta wojewódzkiego w Kielcach, a Komendantka sama zrezygnowała ze stanowiska. Wygląda na to, że teraz przyszedł czas na województwo lubelskie.


Podobał Ci się artykuł? Cenisz niezależne dziennikarstwo?

Wpłać teraz:


34 1950 0001 2006 0330 1807 0002

Fundacja Wolności, ul. Krakowskie Przedmieście 13/5A, 20-002 Lublin

Podobał Ci się artykuł?
1010

Pomóż nam tworzyć następne. Dzięki Twojej pomocy Lublin może być Jawny!

Idea Bank
34 1950 0001 2006 0330 1807 0002

Czytaj również

Zobacz wszystkie

Czy drzewa w Ogrodzie Saskim zostaną wycięte, żeby zrobić miejsce dla biurowca? Ratusz zaprzecza.

Co najmniej kilka drzew w Ogrodzie Saskim zostało oznaczone farbą. Chodzi o duże okazy rosnące niedaleko granicy parku w okolicach ul. Leszczyńskiego. To blisko planowanej lokalizacji urzędowego biurowca. Czy drzewa zaplanowano do wycięcia w związku z…
czytaj dalej

Zielony PR nie przekonał kontrolerów

Większe wydatki na zieleń nie wystarczyły, by przekonać kontrolerów NIKu, że Lublin jest zielony. W latach 2015-2020 Lublin wyciął więcej drzew niż posadził. Nie przeprowadzono też inwentaryzacji przyrodniczej, brakuje planu zarządzania zielenią, a Ratusz sprzedaje tereny…
czytaj dalej

NIK: Stadion żużlowy nad Bystrzycą nie powinien powstać

Znamy już ukrywane wyniki kontroli NIK dot. planowanego stadionu żużlowego w Lublinie. Zdaniem kontrolerów zmiana planu miejscowego, który pozwala na budowę stadionu jest niezgodna z prawem i zagraża środowisku. Urzędnicy ukrywali wyniki tej kontroli nawet przed…
czytaj dalej

Dodaj komentarz