Gazeta.JawnyLublin.pl

NA STRAŻY MIASTA

Prezydent wycofał projekt uchwałyWspieram Jawny Lublin:
PLN
ulica Dudzińskiego

W porządku obrad ostatniej sesji Rady Miasta znalazł się projekt uchwały dot. sprzedaży działek przy ul. Dudzińskiego. Jednak w ostatniej chwili Prezydent go wycofał. Co było przyczyną?

W porządku obrad sesji Rady Miasta Lublin, zwołanej na dzień 28 stycznia br., znalazło się kilku projektów dot. sprzedaży miejskich nieruchomości (działek). Jedna z nich dotyczyła wyrażenia zgody Rady Miasta na sprzedaż części nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Lublin położonych w Lublinie przy ul. Juliusza Dudzińskiego.

Właśnie ten projekt wydał nam się najbardziej interesujący. Analizując treść uchwały i dołączone mapy zauważyliśmy, że obie działki nie mają dostępu do drogi. – Zgodnie z opiniami Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie działki: nr 1/13 i nr 1/14 nie posiadają dostępu do drogi publicznej – napisano w uzasadnieniu do projektu. Przy czym obie działki są dość niewielkie – mają po 0,0341 ha.

Jednak w dniu sesji projekt został wycofany przez Prezydenta. Pytaliśmy jednego z radnych, jednak nie wiedział, jaki był powód. Odpowiedź znaleźliśmy w urzędzie miasta.

Uchwała była już podjęta w 2007 roku…

– Uchwała dotycząca wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowych położonych m.in. przy ul. Dudzińskiego była już podjęta w 2007 roku. Trwały natomiast analizy prawne, czy uchwała z 2007 roku może być podstawą dalszych działań z uwagi na upływ czasu od jej podjęcia i zmiany w przepisach prawa. Dlatego też został zgłoszony stosowny projekt na sesję w dniu 28 stycznia br. Po uzgodnieniu prawnym, że uchwała z 2007 roku nie utraciła mocy obowiązującej i może być wykonywana obecnie, podjęto decyzję o wycofaniu przedmiotowego projektu uchwały (druk nr 976 -1) z porządku obrad sesji – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza.


Podobał Ci się artykuł? Cenisz niezależne dziennikarstwo?

Wpłać teraz:


34 1950 0001 2006 0330 1807 0002

Fundacja Wolności, ul. Krakowskie Przedmieście 13/5A, 20-002 Lublin

Podobał Ci się artykuł?
1010

Pomóż nam tworzyć następne. Dzięki Twojej pomocy Lublin może być Jawny!

Idea Bank
34 1950 0001 2006 0330 1807 0002

Czytaj również

Zobacz wszystkie

I Prezes Sądu Najwyższego chce ograniczyć prawa do informacji

I Prezes Sądu Najwyższego, Małgorzata Manowska, złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie niektórych przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej, za niezgodne z Konstytucją. Poniżej publikujemy pełną treść wniosku o uznanie za niezgodnych z Konstytucją…
czytaj dalej

Senator do prokuratora „nie ukradłem 70 milionów zł”

Senator Jacek Bury zaprezentował dziś baner, który ma jeździć po Lublinie w ramach "kampanii informacyjnej" do prokuratorów. Hasła na banerze brzmią "Nie ukradłem 70 mln zł. Nie molestowałem dzieci. Nie robiłem "wałów" na respiratorach. Prokuratorze, nie…
czytaj dalej

W Lublinie przybywa samochodów. Dziesięć tysięcy w rok…

W ubiegłym roku mieszkańcy Lublina wzbogacili się o ponad 10 tysięcy samochodów osobowych. W lubelskich garażach przybyło również 650 motocykli oraz 187... ciągników rolniczych. Wcześniej informowaliśmy, że w 2020 roku w Lublinie ubyło ponad 2500 zameldowanych…
czytaj dalej