W czwartek Rada Miasta Lublin uchwali m. in. Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2017 rok.
Program określa m. in. zasady wynagradzania członków komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.
Zgodnie z projektem uchwały zamieszczonym w BIPie, wynagrodzenia mają wynosić 10% płacy minimalnej, tj. 200 zł za jedno posiedzenie (obecnie 185 zł/posiedzenie). Ponadto od 1 grudnia komisja znowu się powiększy i będzie liczyć 25 członków. Prezydent ustanowił funkcję Sekretarza, który będzie otrzymywać także dodatek w kwocie 100 zł miesięcznie (5% minimalnego wynagrodzenia).
Z naszych wyliczeń wynika, że przyszłoroczne wynagrodzenia członków komisji mogą przekroczyć pół miliona złotych.
We wtorek na posiedzeniu Komisji Zdrowia Rady Miasta (o godz. 18) Fundacja Wolności zwróciła się do radnych z wnioskiem o obniżenie kwot wynagrodzeń o połowę. W ubiegłym roku o obniżenie wynagrodzeń o połowę wnioskowała Rada Działalności Pożytku Publicznego, jednak opinia nie została uwzględniona przez Prezydenta.
Zdaniem fundacji wysokość wynagrodzeń jest znacznie zawyżona, co widać porównując stawki z innymi miastami w Polsce.
Na wysokość wynagrodzeń ma również wpływ liczba posiedzeń poszczególnych zespołów komisji, a te odbywają się niemal codziennie.
Zgodnie z przepisami, to Rada Miasta ustala wynagrodzenia członków komisji, natomiast Prezydent odpowiada za jej liczebność.
Pomóż nam tworzyć następne. Dzięki Twojej pomocy Lublin może być Jawny!
Idea Bank
34 1950 0001 2006 0330 1807 0002