Gazeta.JawnyLublin.pl

NA STRAŻY MIASTA

Tylu wyzwań się nie spodziewałem – nowa praca lubelskiego radnegoWspieram Jawny Lublin:
PLN
Piotr Popiel (2018)

Jeden z miejskich radnych z Lublina od grudnia ma nowe stanowisko pracy. Został zastępcą dyrektora Regionu Dystrybucji w Poczcie Polskiej (to spółka skarbu państwa). Jak sam przyznaje „tylu wyzwań się nie spodziewałem”.

– Tak, potwierdzam, jestem pracownikiem Poczty Polskiej S.A. od dnia 01.07.2021 r. w lubelskim Pionie Infrastruktury, a od dnia 01.01.2022 r. zostały mi powierzone obowiązki Z-cy Dyrektora Regionu Dystrybucji (na kilka miesięcy) – przyznaje Piotr Popiel, radny miejski z Lublina (klub radnych Prawa i Sprawiedliwości).

Niestety więcej radny nie może zdradzić, bo jak sam przyznaje, jeszcze w lipcu podpisał stosowne oświadczenie, w którym Poczta Polska SA zabroniła mu udzielać jakichkolwiek informacji o działalności spółki.

Chcieliśmy uzyskać informacje nt. jego zatrudnienia od rzecznika prasowego spółki. Od kiedy został zatrudniony, jaki jest jego zakres obowiązków i czas pracy oraz czy zatrudnienie jest wynikiem konkursu? – Z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych nie udzielamy informacji dotyczących osób fizycznych, w tym pracowników lub kandydatów do pracy w Poczcie Polskiej podmiotom do tego nieuprawnionym – odpowiedziała nam Justyna Siwek, rzecznik prasowy spółki Poczta Polska.

Jak przyznaje radny, nowa praca bardzo mu się podoba. – Tylu wyzwań (co bardzo lubię) to się nie spodziewałem, w której mogę wykorzystywać wieloletnie doświadczenie zawodowe, jak również samorządowe – opowiada Popiel.


Podobał Ci się artykuł? Cenisz niezależne dziennikarstwo?

Wpłać teraz:


34 1950 0001 2006 0330 1807 0002

Fundacja Wolności, ul. Krakowskie Przedmieście 13/5A, 20-002 Lublin

Podobał Ci się artykuł?
1010

Pomóż nam tworzyć następne. Dzięki Twojej pomocy Lublin może być Jawny!

Idea Bank
34 1950 0001 2006 0330 1807 0002

Czytaj również

Zobacz wszystkie

Czy drzewa w Ogrodzie Saskim zostaną wycięte, żeby zrobić miejsce dla biurowca? Ratusz zaprzecza.

Co najmniej kilka drzew w Ogrodzie Saskim zostało oznaczone farbą. Chodzi o duże okazy rosnące niedaleko granicy parku w okolicach ul. Leszczyńskiego. To blisko planowanej lokalizacji urzędowego biurowca. Czy drzewa zaplanowano do wycięcia w związku z…
czytaj dalej

Zielony PR nie przekonał kontrolerów

Większe wydatki na zieleń nie wystarczyły, by przekonać kontrolerów NIKu, że Lublin jest zielony. W latach 2015-2020 Lublin wyciął więcej drzew niż posadził. Nie przeprowadzono też inwentaryzacji przyrodniczej, brakuje planu zarządzania zielenią, a Ratusz sprzedaje tereny…
czytaj dalej

NIK: Stadion żużlowy nad Bystrzycą nie powinien powstać

Znamy już ukrywane wyniki kontroli NIK dot. planowanego stadionu żużlowego w Lublinie. Zdaniem kontrolerów zmiana planu miejscowego, który pozwala na budowę stadionu jest niezgodna z prawem i zagraża środowisku. Urzędnicy ukrywali wyniki tej kontroli nawet przed…
czytaj dalej

Dodaj komentarz