Gazeta.JawnyLublin.pl

NA STRAŻY MIASTA

Wsparcie z budżetu miasta Lublin dla migrantówWspieram Jawny Lublin:
PLN
fot. canva.com

Prezydent Lublin Krzysztof Żuk przedstawił Radzie Miasta projekt zmian w tegorocznym budżecie. Wśród nich jest przekazanie pieniędzy dla gminy Michałowo na dofinansowanie pomocy dla migrantów. Czy radni poprą propozycję prezydenta?

– Niepewność, strach, przerażenie małego dziecka. Wobec takich sytuacji nikt nie może być obojętny, dlatego zwracam się do Radnych, by na najbliżej sesji Rady Miasta Lublin wyrazili zgodę na przekazanie 50 tys. zł z budżetu Lublina na wsparcie Punktu Pomocy Osobom Potrzebującym, który przygraniczna Gmina Michałowo zorganizowała w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. W tej tragicznej sytuacji, jaka rozgrywa się na naszej granicy z Białorusią działania władz gminy Michałowo są godne najwyższej pochwały – napisał prezydent Żuk na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Prezydent proponuje przekazać z budżetu miasta 50 tys. zł. na pomoc finansową dla gminy Michałowo. Środki mają być przeznaczone na na dofinansowanie pomocy dla migrantów w ramach działalności Punktu Pomocy Osobom Potrzebującym. Gmina Michałowo leży na terenie woj. podlaskiego, w powiecie białostockim. Władze gminy niedawno zorganizowały ośrodek wsparcia dla migrantów koczujących na terenie granicznym.

Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miasta, w dniu 21 października.


Podobał Ci się artykuł? Cenisz niezależne dziennikarstwo?

Wpłać teraz:


34 1950 0001 2006 0330 1807 0002

Fundacja Wolności, ul. Krakowskie Przedmieście 13/5A, 20-002 Lublin

Podobał Ci się artykuł?
1010

Pomóż nam tworzyć następne. Dzięki Twojej pomocy Lublin może być Jawny!

Idea Bank
34 1950 0001 2006 0330 1807 0002

Czytaj również

Zobacz wszystkie

Dzieci rodzą się mądre, a później…

… a później idą do szkoły – głosi sarkastyczne powiedzenie nauczycieli. Szkoła wymaga zmian, kolejni ministrowie wprowadzają reformy, które jednak niewiele w istocie zmieniają. Może czas, by za szkołę wzięli się nauczyciele, rodzice i uczniowie. Może…
czytaj dalej

Nieprawidłowości w realizacji nasadzeń z Budżetu Obywatelskiego?

W decydującą fazę wchodzi realizacja projektu „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza. Drzewa dla każdej dzielnicy". Wpłynęły do nas informacje o możliwych nieprawidłowościach przy wyborze lokalizacji... (więcej…)
czytaj dalej

Lubika? Użytkownicy są zaskoczeni i niezadowoleni.

Lubika miała być biletową rewolucją. Rzeczywiście jest rewolucją – jak każda rewolucja jest procesem nagłych i gwałtownych zmian. Pierwsze dni października były bardzo nerwowe a przed kasami ZTM wciąż ustawia się długa kolejka. Poza źle działająca…
czytaj dalej

Dodaj komentarz